İzmir Karşıyaka Nlp Eğitimi

Neuro : Yaşamdaki deneyimlerimizin 5 duyumuz aracılığı ile algılanması ve işlenmesi.

Linguistic : Sözsüz ya da Sözlü iletişim ve davranışlarımız aracılığı ile düşüncelerimizi yansıtma tarzımız.

Programming : zihnimizin iç programlarını kullanarak iletişimimizi ve düşüncelerimizi  belirlediğimiz ve arzuladığımız amaçlara ulaşacak şekilde düzenlemek.

NLP insanın duygularını, düşüncelerini, davranışlarını, kendi isteğine göre kontrol etmesini elde eden psikolojik bir bilim dalıdır.

Mükemmel performans ile ortalama performans arasındaki farkı yaratan fark nedir?

NLP, 1970’li yılların başlangıcında matematikçi Richard Bandler ve dilbilimci John Grinder’ın belirli becerilere haiz olan insanlar ile bu becerilerde mükemmelleşmiş insanlar arasındaki farklılıkları ortaya koyma çalışmalarıyla Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Bandler ve Grinder, mükemmel performansa sahip insanoğluı modellemiş ve bu performansa diğer insanoğluın da erişebilmeleri için lüzumlu teknikleri oluşturmuşlardır. NLP, modelleme yapmak için öznel deneyimlerimizi nasıl yapılandırdığımızı, değerlerimiz ve inançlarımızın neler olduğunu ve duygularımızı iyi mi yarattığımızı araştırır. Deneyimlerimizin ve Tecrübelerimizin sonucunda iç dünyamızı nasıl yapılandırdığımızı ve ona nasıl anlam yüklediğimizi inceler. İzmir Karşıyaka Nlp Eğitimi.

 

Hiçbir vaka kendi içerisinde bir anlam taşımaz, ona anlamı bizler veririz ve farklı insanlar aynı vakaya farklı anlamlar yükleyebilirler. NLP, içimizdeki deneyimi araştırır. NLP en iyi bildirişimcileri incelemiş ve insan bildirişimindeki sistemsel yapıyı kurmuştur. Muhteşem insanları modelleme yolu ile ergonomik araç ve metotlar geliştirmiştir. Bu araçlar iş dünyasında, işe alma, eğitim, satış, görüşme ve yönetimde; iş dünyası haricinde ise eğitim, hukuk ve spor alanlarında kullanılmaktadır. Bununla beraber NLP bir tek teknik ve çalgılardan ibaret değildir. İzmir Karşıyaka Nlp Eğitimi. NLP, merak, bulgu ve eğlence çerçevesi üzerine kurulu bir düşünme biçimidir. Değişmek, yaşamımızın akışını değişiklik yapmak cesaret isteyen bir iştir, şu ana kadar yaptıklarımızdan vazgeçerek yeni ufuklara yelken açmak ancak gözü pek insanoğlun işidir. Eğer hakikaten değişmek istiyorsak   NLP tam sizlik… Bu güne kadar icra ettiğimiz şeyleri yaparsak aynı neticeleri alırız, farklı neticeler almak istiyorsak farklı şeyler yapmalıyız, bu da şimdi olduğumuzdan farklı birisi olmamızı gerektiriyor. İzmir Karşıyaka Nlp Eğitimi.

 

NLP ne işe yarar, NLP ile neyi başaracaksınız?

 

Eğitimci iseniz, şuuraltına önem vererek daha hızlı ve etkin eğitebileceksiniz.

Danışman iseniz, uzmanlığınızı pekiştireceksiniz ve daha çok tercih edileceksiniz.

NLP’ yi meslek edinmek istiyorsanız, uluslararası geçerli sertifikalı bir ustalaşmış olacaksınız.

Satış-müzakere yapıyorsanız, alıcının alış stratejilerine nazaran satış yapabileceksiniz; ikna ve pazarlık gücünüz gelişecek.

Yönetici  yada lider iseniz, ekibinizin herhangi bir direnç ile karşılaşmayan lideri olacaksınız.

Kişisel performansınızı, istediğiniz anda istediğiniz düzeye çıkarabileceksiniz. Show yapıyorsanız, sahne becerilerinizi en rafine düzeyde kullanabileceksiniz; sunumunuzu profesyonelce tasarlaya edebileceksiniz; dinleyicilerinizi şuuraltı düzeyde etkileyebileceksiniz.

Anne-baba iseniz, uyumlu, kalıcı ilişkiler kurabileceksiniz.

İletişim sektöründenseniz, beden dilinizi, sesinizin tonunu, en yüksek kapasitede kullanabileceksiniz ve çok kısa sürede istediği sonucu alabilen bir iletişim uzmanı olacaksınız.

Hedef belirlemek: Tüm duygu, fikir ve davranışlarınızı harekete geçirecek hedeflerinizi belirleyebilirsiniz

Duyguları yönetmek: İş yaşamınızdaki olumlu duygularınızı çoğaltmak ve olumsuz duygularınızdan kurtulmanızı sağlayarak kapasitenizi artırır.

Kişisel motivasyonu sağlamak: Kendinizi en iyi şekilde motive etmeyi öğrenecek ve bu da başarınızı artıracak.

Davranış ve alışkanlıkları yönetmek: Amaçlarınıza götürmeyen davranış ve alışkanlıklarınızı değiştirmek ve yerine hedefe götürecek olanları oluşturarak size sağlayacak.İzmir Karşıyaka Nlp Eğitimi.

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP Eğtimi için ilgili detaylı bilgi için :

İzmir NLP Eğtimi için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka NLP Eğtimi için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  NLP Eğtimi için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya NLP Eğtimi için   0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimi ni tıklayabilirsiniz.

Muğla NLP Eğtimi için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir nlp kursu - nlp eğitimi izmir - izmir kişisel gelişim eğitimi - nlp teknikleri -

Yorumlar