Neuro Linguistic Programming

Neuro (nöro)-Linguistic (Linguistic)- Programming (Programlama); bir öteki ifade ile Beyin Dilini Programlama olarak tanımlanan NLP, insanoğluı idrak etmek ve etkilemek için oluşturulan ruhsal yetiler olup, modern dünyadaki en gelişmiş insan davranışı değişiklik teknolojisidir. Yapmış olduklarını muhteşem yapan insanoğlun modellenerek bu modellerin öteki insanlara aktarılması varsayımlarında yola çıkar.

NLP - Neuro Linguistik Programlama Dil ve zihin arasındaki etkileşimin davranışlara nasıl yansıdığını tarif eder.

Nöro: Zihinsel süreçlerinizle ilgilidir. Beyin ya da daha sık kullanımıyla nöroloji veya tüm vücudu saran sinir sistemidir. Nörolojik süreçler olan görme, duyma, hissetme, tat ve koku alma duyularımızla –dış dünyayı idraklamanın yanı sıra manevi düşünme süreçlerinde de kullandığımız duyularla– ilgilidir.

Linguistic: Konuştuğunuz dil ve dilin yapısıdır. Dilin düşüncelerimizi ve diğerlerinin düşüncelerini nasıl etkilediğini açıklar. NLP, daha iyi düşünmek ve daha başarılı davranışlar geliştirmek için günlük dili kullanmamıza destek sağlar.

Programlama: Davranışlarınızla ilgilidir. Düşüncelerimizin ve vücudumuzun her zamanki faaliyetleridir. Bir bilgisayarın özel şeyleri meydana getirecek şekilde programlanması benzer biçimde, kendi düşünce ve davranışlarımızı nasıl programlayabileceğimizi gösterir.


NLP’NİN TARİHÇESİNLP 1970’li senelerin başlangıcında dilbilimci John Grinder ile matematikçi Richard Bandler'in belirli becerilere haiz insanlar ile bu becerilerde mükemmelleşmiş insanoğlu arasındaki değişiklikleri ortaya koyma çalışmalarıyla Kaliforniya’da doğmuştur.


Bu iki araştırmacı dilin bireyler üzerindeki tesiri ve onların davranışları üzerinde değişime neden olan tesiri üzerinde çalışarak psikoloji ve dil bilimi ve alanındaki uzmanlıklarını kullanarak Nöro Linguistik Programlama olarak adlandıkları ileri bildirişim modelini ileri bilgisayar teknolojisiyle birleştirmiş.  John GRİNDER ve Richard Bandler'in bir çok insan davranışının etkinlikten daha çok problemler üzerine yoğunlaştığını görmelerinden hareketle ortaya atılmış bir kavramdır ve bu iki araştırmacı nelerin insanı etkin kıldığının tanımlanmasına yönelik araştırmalar yapmışlardır.


Dikkatli ve detaylı bir gözlem yardımıyla üç olağanüstü terapistin davranışlarını modellediler: Virginia Satir, Fritz Perls ve dünyaca ünlü hipnoterapist Milton Erickson. Çalışmaları sırasında bu bireylerin çok farklı tarzları olmasına karşın şaşırtıcı benzerlikte kalıplar kullandıklarını keşfettiler.


John GRİNDER ve Richard Bandler'in bu ilk çalışmanın peşinden mükemmel performansa haiz başka insanoğlun modellerini çıkardıktan sonrasında insanların performansını geliştirmek, muhteşem iletişimci haline gelmelerini sağlamak ve olumlu kişisel değişikliklerden geçmelerini mümkün kılmak yönünde başkaları tarafınca da kullanılabilecek yararlı bir model hazırladılar.


Başarılı insanoğlun başarılarının sırrı nedir? Hayal oluşturmak başarıya giden yolda ilk adımdır. İkinci adım hayallerinizi gerçekleştirmek için hareke geçmektir.


Sizin için başarı nedir? Buna cevap verebilmek için kendinize ilk önce şu soruları sorun.


*  Hayatta istediğim her şeye sahip miyim?


* Eğer istediğim şeye sahip olsaydım hayatımda ne farklı olurdu?


Beyniniz çok güçlü bir bilgisayar gibidir. Beynini programlamayı öğrenirseniz ulaşmak istediğin başarıya ulaşabilmek için size yardım etmesini sağlayabilirsiniz.


* Bunu ister misiniz?


* Bunu şimdi yapabilmek sizce nasıl olur?


* Heyecanlı olur mu?


* Eğer, kendi hayatınızda büyük değişimler yapabilseniz ve başkalarına da yaşamını değiştirmesinde yardımcı olabilseniz neler hissederdiniz?


NLP size bunu yapma ve yaşamak istediğiniz hayatı keşfetme olanağı sunuyor.


Arzu ettiğiniz şey :


Ø İşinizde arzu ettiğiniz başarıyı elde etmek,


Ø İdeal ilişkiler,


Ø Daha sağlıklı olmak


Ø Sigarayı bırakmak,


Ø Gelirinizi yükseltmek,


Ø Kilo vermek


Ø Ve bütün bunları başkalarının hayatında da başarabilmek iseNLP semineri almak doğru bir karar anlamına gelir.


NLP
ile duygu ve düşüncelerinizi yönetebilir yönlendirebilir hak ettiğimiz hayata sahip olabilirsiniz.


NLP ile yaşamınızda sınırsız değişimler yaratabilirsiniz.


NLP siz bugün bunları başarabilmeniz için gereksiniminiz olan çalgıları ve teknikleri sunacaktır.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

İzmir NLP Trainer eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki NLP Trainer eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Trainer Eğitimi tıklayabilirsiniz.


Antalya’daki NLP Trainer eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Trainer Eğitimi tıklayabilirsiniz.


Muğla'daki NLP Trainer eğitimlerimiz için 0 252 213 00 98 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Trainer Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :neuro linguistic programming nedir - nlp nasıl uygulanır - nlp ekşi - neuro linguistic programming slideshare - nlp teknikleri - nlp kitapları - nlp nedir ne işe yarar - nlp eğitimi -

Yorumlar