NLP Eğitim Merkezi

NLP; önce insanın doğal olarak neler icra ettiğine bakar, bunu tanımlar, iyi mi icra ettiğine ortaya koyar ve sonrasında yaşamının her alanında yapabileceği tercihleri ona sunar. Onun alanını genişletir. Davranışlarınızdaki kalıpları ve alışkanlıkları tanımaya başladığımızda, hayatınıza  nelerin yardımcı olacağını ve nelerin de engel olacağını görmeye başlarsınız. NLP sizin bir dere benzer biçimde akabilmenizi sağlar.

NLP’ nin amacı, etkili iletişim oluşturmak ve devamlı gelişmektir. NLP etkili iletişim oluşturmak için size lüzumlu çalgılar sağlar. Her davranışın bir yapısı olduğu görüşüyle yola çıkar. Bu yapı; değiştirilebilir,  öğrenilebilir  ve modellenebilir. Hangi davranışların faydalı ve etkili bulunduğunu anlamak, idrak etme yeteneklerimize bağlıdır.

NLP en iyi iletişimcileri incelemiş ve insan bildirişimindeki sistemsel yapıyı kurmuştur. Mükemmel insanoğlu modelleme yolu ile ergonomik araç ve metotlar geliştirmiştir. Bu enstrumanlar iş dünyasında, işe alma, eğitim, satış, görüşme ve yönetimde; iş dünyası dışında ise eğitim, hukuk ve spor alanlarında kullanılmaktadır. Bununla birlikte NLP yalnız teknik ve araçlardan ibaret değildir. NLP, keşif, eğlence ve merak çerçevesi üzerine kurulu bir düşünme biçimidir.

NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatikman gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, davranış  ve düşünme süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, zihnin işleyişi ile ilgili, yetmişli yılların sonlarına doğru Amerika’da geliştirilmiş bir teknikler bütünüdür.

Dilbilimci Prof. John Grinder ve Matematikci – Gestalt Terapisi uzmanı Dr. Richard Bandler tarafınca olağan üstün başarılı terapi uzmanlarının çözümleme edilmesi ile model haline getirilen NLP teknikleri, Psikoloji, Sibernetik, Nöroloji, Filoloji şeklinde bilimlerin ışığında geliştirilip artık günümüzde terapi alanının haricinde, yönetim, eğitim, sıhhat, aile, satış ve spor bilimlerinde de başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

 

Kişisel kabiliyet ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesinde kullanılan NLP, duygu, fikir ve davranış kalıplarını bilinçli hale getirip hedef odaklı ve yapıcı bir şekilde geliştirmede kullanılan bir dizi yöntemler sunar.

 

NLP‘nin altyapısını, insanoğluın çevrelerini iyi mi idraklayıp ne şekilde tepki gösterdikleri, nasıl bildirişim kurdukları ve davranış kalıpları üzerinde yapılan araştırmalar oluşturur.

 

NLP de bu tür araştırmalar özellikle kendi alanlarında çok başarılı olan insanoğlun stratejileri üzerinde yoğunlaştırılmıştır. Buna NLP de Modelleme denir ve günümüzde hızlı ve çabuk öğrenme “Accelerated Learning” in önemli bir parçasıdır.

 

NLP araştırmaları sonucunda geliştirilen bilgi teknik ve yöntemler, insanlar arasındaki iletişimi pekiştirmede kullanıldığı benzer biçimde, hedef ve çözüm bulma süreçlerinde de senelerdir başarılı bir halde kullanılmaktadır.

 

NLP = Neuro Linguistic Programming

 

Neuro ile insanoğlun işitme,  görme, koklama hissetme  ve tatma duyuları ve bu duyuların yönetildiği sinir ve beyin  sistemi vurgulanır.

 

Linguistic ile yaşam deneyimlerinin dil vasıtası ile kodlanması, dilin deneyim edinme ve değişiklik süreçlerindeki tesiri vurgulanır.

 

Programming ile arzu edilen değişiklikleri gerçekleştirmek üzere, düşünce, duygu ve davranışlarımız üzerinde, bilinçli veya bilinçdışı akıl yardımıyla meydana getirilen yine düzenleme biçimi vurgulanmaktadır.

 

NLP Diploma Sertifika Eğitimi  

 

NLP diploma Sertifika Eğitimi, stratejik iletişim, fikir ve yaşam yönetimi mevzularında çok etkili araçlarla tanışacağınız bir NLP ye başlangıç programıdır. NLP diploma Sertifika Eğitimi, NLP Practitioner sertifika eğitim programının ilk mevzularını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Çok kapsamlı bir NLP eğitimi almadan önce, NLP içerikleri ile tanışmak ve NLP ile neler yapılabileceğini görmek isteyen katılımcılar için düşünülmüş sertifikalı bir başlangıç eğitimidir. Katılımcılar, bu programın peşinden, “NLP diploma” seviyesinden mezun olabilecekleri benzer biçimde, dilerlerse “NLP Practitioner” programına devam ederek “NLP Practitioner” (Sertifikalı NLP Uygulayıcısı) olarak da mezun olabilirler.

 

NLP diploma Sertifika Eğitiminde, kendinizle ve başkalarıyla kurmuş olduğunuz bildirişimi pekiştirmeyi öğreneceksiniz. Bu eğitimde kendi potansiyelinizi ve öz kaynaklarınızı açığa çıkarıp, iyi mi daha etkili halde kullanabileceğinizi, yaratıcılığınızı geliştirmeyi ve yeni öğrenme stratejilerini yaşfakat entegre etmeyi, esir ruh hallerinden kurtulup hızlı bir biçimde enerji dolu  ve özgüven   hale gelebilmeyi ve böylelikle hayat  kalitenizi artırmayı öğrenirsiniz.

  

NLP Practitioner Sertifika Eğitimi 


NLP Practitioner ile yaşamınızda Ne Değişecek?

Siz değişeceksiniz! Hatta yürüyüşünüz bile değişecek!

Siz! Bir daha asla aynı olmayacaksınız.

Çünkü tekrar asla eski sınırlamalarınız olmayacak…

Çünkü bir daha dünyaya eski gözlüklerle bakmayacaksınız…

Çünkü tekrar dünyayı çevreınızda kalınca duvarlarla hissetmeyeceksiniz…

Çünkü kafanızda sizi rahatsız eden sesler tekrar olmayacak…

Çünkü kendiniz olmak ne demek onu anlayacaksınız…

Tıpkı bunu yaşayan sizden önceki yüzlercesi şeklinde…

Ve bir ihtimal bu size ilk başta olanaksız gelecek…

Ve belki, ilk kez diğer insanları anlamak düşüncesi rahatsız edici olacak…(Çünkü sürekli başkalarını kabahatlamak lüksü elinizden alınacak.)

Ve bir ihtimal, bilinçaltınızla mesajşim oluşturmak size korkutucu gelecek…(Çünkü yüzleştiğinizde içinizdeki çocuğu görmüş olacaksınız.)

Ve bir ihtimal, yıllarca biriktirdiğiniz sorunları birkaç dakikada kaybedivermek sizde boşluk yaratacak…(Çünkü çok uzun zamandır o sıkıntılar orada)

Ve bir ihtimal, tekrar kursiyerler için siz de bu anlatılmaz, bir tek yaşanır diyeceksiniz…

Tıpkı bunu yaşayacak olan sizden sonrası binlercesi benzer biçimde…

Kim bilir?…

 

NLP Practitioner Konuları:


Nasıl öğreniriz?

Beynimiz nasıl çalışır?

Ustalık iyi mi doğar?

Soruların yeri nedir?

NLP nedir?

Düşüncelerimiz iyi mi oluşur?

Geçmişi nasıl sileriz?

Bağlarımlılıklardan iyi mi kurtuluruz?

Ruh halimizi nasıl kontrol ederiz?

Beynimizdeki anlamları iyi mi değiştirebiliriz?

Karşı tarafın fikir modellerini iyi mi anlarız?

Temsil sistemleri iyi mi çalışır?

Çağrıştırıcılar iyi mi çalışır?

Takıntılarımızdan iyi mi kurtuluruz?

İnançlarımızı nasıl değiştirebiliriz?

Değerlerimizi yeni baştan iyi mi organize edebiliriz?

Dili kullanarak derin yapıya nasıl ulaşırız?

Haiz olmadığımız davranışları iyi mi kazanırız?

Beyin zamanı iyi mi işler ve bunu iyi mi kullanabiliriz?

Ruhsal boyuttaki insanoğlu iyi mi yaşar?

Beynin bilgisayar programları iyi mi çalışır?

Hipnotik dil kalıpları iyi mi çalışır?

Hayatın anlamı içinde yerimiz nedir?

Ne istiyoruz?

Hedefleri nasıl koymalıyız?

Hedefleri iyi mi koymalıyız?

Tüm bu detayları iyi mi birleştiririz?

 

NLP Master Practitioner Sertifika Eğitimi  

 

NLP Master Practitioner eğitim programı uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir.NLP Master Practitioner , NLP tekniklerinde ileri seviyelerde gelişimi fakatçlamaktadır.Bu program size bireyleri iyi mi değiştirebileceğinizi öğretir.

 

NLP Master Practitioner   Katılım koşulları nedir?

 

Bu eğitim programı NLP Practitioner sertifikası edinmiş kişilere ve NLP standartlarına uygun biçimde , NLP Practitioner seviyesinde yetenek gösterebilenlere açıktır. Unutmayalım ki NLP “Başarısızlık değil, yalnız geri bildirim vardır.” der.

NLP Master Practitioner eğitim programına katılmak için, katılım koşullarına uygun olmanız gerekmektedir.

NLP Master Practitioner Eğitim Programı ile alakalı NLP Master Practitioner eğitim programı , sertifika eğitiminin temel amacı, şimdiye kadar öğrenilmiş olan temel NLP informasyon ve tekniklerinin, eğitime katılanlar tarafınca özümsenerek, bu temel üstüne yeni öğrenilen teknikler ile kişileri geliştirmetir. Bu tahsile katılanlara, gerek eğitim içi uzmanlık alanını geliştirme aşamasında, gerekse kişilerin NLP tekniklerini kendi özel veya iş yaşamlarına uyarlama sürecine öğrenilenlerin kişin yaşamına entegrasyonu amaçlanır. Eğitim hemen sonra ferdin kuramsal ve pratik yeterlilik düzeyi kontrol edilerek yetersiz görülen alanlardaki boşlukların doldurulması sağlanır. NLP Master Practitioner Eğitim programı şimdiye kadar yapmakta olduğunuz NLP uygulamalarını, şu anki durumunuzdan daha etkili bir seviyeye getirmek için tasarlandı.

NLP Master Practitioner Eğitim programı süresince NLP uygulamalarının farklı uygulamalarını öğrenecek ve bu uygulamalarda kendiniz yaparken ne kadar farklı seviyede olduğunuzu anlayacaksınız.

İstenmeyen davranışlardan kurtulma konusunda daha etki hale geleceksiniz.

Kendinizi ve Başkalarını yönlendirme becerisi çok daha üst düzeye taşıyacaksınız.

Bireylere ideal performanslarını taşımayı öğreneceksiniz.


NLP Trainer Sertifika Eğitimi   


Bu program bir eğitimci eğitimidir.Eğitimci yetiştirme programı olarak adlandırabiliriz.

NLP profesyonellerine yönelik bu programda bilinçaltı öğretme, stratejilerini de öğrenebileceğiniz  olan üstü bir eğitim programıdır. NLP yalnızca tekniklerden ibaret değildir, gerçek farkı yaratan bir keşfetme sürecidir. NLP Eğitimleri düzenlemek ve bu alanda sertifika verme yetkisine sahip olmak isteyen kişilere için dizayn edilmiştir. NLP Trainer eğitimi alabilmek için, NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner Eğitimlerinin başarıyla bitirilmesi gerekmektedir. NLP Trainer sertifikasına sahip olan bir birey, NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner Sertifikaları vermeye hak kazanır. NLP Trainer ünvanına haiz olan birisi, NLP’yi temsil eder ve NLP’nin etik ve etik kurallarına uymak durumundadır.

 

Bu eğitimle beraber bireysel müdahele kabiliyetinizi arttırarak, NLP varsayımlarını kendi benliğinizle bütünleştirirsiniz. Kendinizde ve başkaları üzerinde ekolojik değişimi gerçekleştirmek için ekolojik bir çerçeve ve felsefeden yola çıkabilme becerisi kazanırsınız. Bireysel temsil sistemleri, algılama filtreleri ve ileri dil kavramlarında ileri seviyede gelişirsiniz. Bağlama gore gerektiği vakit içerik ve süreç arasında ileri geri gidebilme kapasitenizi oldukca arttırırsınız. Çoklu takip yeteneği ile birlikte akıl, duygu ve beden seçeneğine göre verimli durumları sürdürebilme yeteneğine haiz olursunuz.

Eğitim, diğer insanoğlu üzerinde uygulayabileceğimiz NLP (Neuro Linguistic Programming) Tekniklerinin ustalaşmış anlamda paylaşılmasını kapsar. Modelleme, ileri değişim ve dil kalıpları, trans bu eğitimin temel mevzularıdır. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar, NLP Trainer sertifikası almaya hak kazanır.

 

NLP Trainer Eğitim Programı Konuları

Çerçeveyi oluşturmak Sihirli Eğitmen olma eğitimlerinin ardında yatan bir ilkeler dizisi

Ruh Haliniz,İçsel Temsil, Davranış, sonuçlar

Sınırlayıcı İnançların Denetimi

Fizyoloji

Zaman Çizgisi Terapisi

Şuurdışı Zihniniz, Öğrenme, Davranış, değişim

Güçlendirici İnançlar, sonuçlar veya Sebepler, Geribildirim

Öğrenme ve Eğitim İçin Ruh Halleri

4 öğrenme stili ve eğitim planlaması (4MAT sistemi)

Uyumla Dans, Anlamın iletişimi

Enerji, Enerji ile çalışmak ve enerjiyi kontrol etmek

 

NLP Master Trainer

 

NLP Master Trainer  Sertifika Eğitimi    

 

NLP Master Trainer Eğitimi; Usta öğretici seviyesinde; İnsanların herhangi bir konuyla ilgili baştan fikir boyutundan davranış boyutuna kadar değişiklik gerçekleştirmek öğrenilir. Usta öğreticilerinin yetkinlik seviyesi, iştirakçilerinın her hangi bir mevzuyla ilgili kognitif haritalarını gelişmesini sağlamak ve açılan boşluğu içerik bilgisi ile tamamlamış olduktan sonrasında; sunum esnasında metafor ve diğer çalgılarla oluşan referans deneyimleriyle ilişkilendirerek iştirakçilerin gerçekliğine uyarlamaktadır. Böylece katılımcılar işlenen konuyla ilgili bir edinim fırsatı bulduklarında bu yeni öğretiyi daha düşünmeden yaşamlarına geçirebileceklerdir.

 

Ek olarak NLP Master Trainer Eğitiminde Modelleme Süreci derince işlenir; Bireysel davranışlardan kurumsal dönüşümlere kadar modelleme çalışmalarının nasıl yapılacağı aktarılır.

 

NLP Trainer verebilme yetkinliğine sahip olmak isteyen bireylere bu kavramlarla ilgili başlangıçtan Usta öğretici seviyesine kadar tam destekli  eğitim sunan Sertifika Programı’dır.

 

NLP Master Trainer  Sertifika Programını iyi mi Öğreneceksiniz

 

•Kişisel deneyimleri oluşturarak

 

•Modellemeyle ortaya çıkan kullanışlı çalgılar ve yöntemlerle,

 

•İnsanlar arası iletişimin sistematiğini öğrenerek

 

•İdeallerinizi gerçekleştirmeyi öğrenerek,

 

•Değerler ve inançlar hakkındaki düşünceler oluşturarak

 

•İstenmeyen eski davranışlarınızdan kurtularak öğreneceksiniz

 

•Duygusal durumların iç dünyayı nasıl kurduğunu öğrenerek

 

•Kendi mükemmelliğinizi yaratarak,

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için

        İzmir NLP Teknikleri eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz     0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp eğitimi nedir - nlp eğitimi fiyatları - ücretsiz nlp eğitimi - nlp eğitimi izmir - nlp eğitimi ne işe yarar - nlp eğitimi istanbul - nlp eğitimi ankara - nlp practitioner eğitimi nedir NLP -

Yorumlar