NLP Master Practitioner Eğitimi

NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden,  otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz düşünme,  algılama ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda,  beynin işleyişi ile ilgili, 1970’li  yılların sonlarına doğru Amerika'da geliştirilmiş bir model ve metodolojidir.

NLP’ nin amacı, etkili iletişim kurmak ve sürekli gelişmektir. NLP Etkin Ve etkili iletişim kurmak için size gerekli araçlar sağlar. Her davranışın bir yapısı olduğu görüşüyle yola çıkar. Bu yapı; öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların etkili ve faydalı olduğunu anlamak, algılama yeteneklerimize bağlıdır.

Eğitmenin eğitimi programında öncelikle nasıl tam olarak kendiniz olabileceksiniz onu öğreneceksiniz. Yani odak nokta katılımcıların  kendisidir. NLP uzmanlığı, kişilerin kendileriyle ve yapmış oldukları iş ile uyum içerisinde olmasını gerektirir.
Eğitim süresince yapmak istediğiniz işle ilgili bir öz kimlik geliştirirken,

diğer yandan NLP bilgi ve tekniklerinin kullanımında günlük hayata pratik uygulama ve  NLP eğitimlerinde uzmanlaşacak ve bu bilgilerin aktarımı için gerekli iletişim becerilerinizi ve  pedagojik formasyon geliştireceksiniz.

NLP Master Practitioner eğitimine katılmanız için NLP Practitioner eğitimini katılma ve başarı ile tamamlamanız gerekmektedir.


NLP Master Practitioner sertifikası almak için aşağıdaki hususların başarıyla tamamlanması gerekir:

 

1. Yazılı Entegrasyon


2. Olay Çalışması Belgeleri


3. Modelleme Projesi Rapor


4. Davranış Entegrasyonu

 

NLP Master Pratisyen Eğitimi’ne; NLP Pratisyen Eğitimini tamamlayanlar katılabilirler. Çünkü bu eğitimde pratisyen eğitiminde öğrenip; geçen sürede deneyip hayata geçirdiğimiz teknikleri ve dil becerilerini daha derin ve  geniş katmanlarda kavrayıp bütünleştiriyor olacağız. NLP Uzmanlığın yolu budur.  NLP eğitimi süresince  NLP Master Practitioner Eğitimi; sizi NLP konusunda en ileri düzeyde içselleştirir, öğrendiğiniz her şeyi uygular ve adapte eder duruma getirir. NLP Master Practitioner eğitimden sonra yaptığınız her modelleme başarı odaklıdır ve sonuç  getirir. Özetle; çıraklıktan seviyesinden ustalığa geçmiş olursunuz.

 

NLP Master Practitioner Eğitim Programının içeriği;

 

Kişisel Değişimin Yönetilmesi ve Amaçların  Planlamasına yönelik teknikler

 

İleri düzeyde dil kalıpları ve uygulama biçimleri

 

Kriter Kullanmaya yönelik Kalıplar ve Ağız çabukluğu faaliyetleri

 

İleri düzeyde “Telkin” Teknikleri

 

Meta Model Uygulamaları ve Üretken Sorular Üretebilme becerileri

 

Yer ve vakit ile ilgili öğelerin öğrenilmesi ve etkin kullanımı

 

Model operatörler ve uygulama alanları


İleri düzey Yönlendirme Teknikleri


Derin trans durumuna geçiş


Kişilik Tipolojileri nelerdir?


Genel/Özel ölçeklendirme şekilleri


İkna Etmeye Yönelik 


İleri Düzey Modelleme Teknikleri

 

Strateji Belirleme


TOTE Model

 

Model Belirleme Teknikleri

 

Model biçimlendirme ve yerleştirme becerileri

 

İleri Milton modelleme teknikleri


Engel kırma Yötemleri

 

Değişim Kalıpları

 

Meta Ayna Tekniği

 

Daha iyi bir inanış biçimine geçiş kalıbı

 

Başarısızlık Olgusunu Geri Bildirime Dönüştürme

 

Görüşme Teknikleri

 

Görüşme  biçimleri ve işleyiş süreçleri

 

Görüşme biçimleri ve karşı taktik üretme

 

İleri düzey görüşme yöntemleri

 

Fobilerle Başa Çıkma becerileri

 

Çok Kaynaklı Çapa Atabilme Egzersizleri

 

Negatif Alışkanlıklardan Kurtulma Teknikleri

 

Acı Durumu ile ilgili kontrol mekanizmaları

 

NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE

İzmir’deki NLP Master Practitioner eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir’deki NLP Master Practitioner tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Master Practitioner eğitimlerimiz için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Master Practitioner tıklayabilirsiniz

Denizli’daki  NLP Master Practitioner eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli’daki NLP Master Practitioner tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  NLP Master Practitioner eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya’daki NLP Master Practitioner tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  NLP Master Practitioner eğitimlerimiz için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla’daki NLP Master Practitioner tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp master trainer ne demek - nlp sertifikası ne işe yarar - istanbul nlp şikayet - nlp eğitimi fiyatları - nlp nedir - sayginnlp nlp - nlp uzmanı cemal kondu -

Yorumlar