NLP Nedir?

Özet olarak söylenen şu; Bir birey başarabiliyorsa, sen de başarabilirsin. Peki bunu nasıl yaparım? Başarılı olmak istediğin konuda başarılı olan bir kişiyi modelleyerek peki bu modelleme nasıl olacak? İşte bu sorunun cevabını veriyor yada öğretiyor NLP. NLP Nedir?

 Birazcık daha açıklarsak; NLP Nedir?

 

Model olarak aldığın kişi ile senin arandaki derinlerdeki düşüncel, zihinsel ve uygulama değişikliklerini inceleyeceksin. Senin başarılı olamamana sebep olan şeyin ruhsal bir saplantı veya eski bir negatif tecrübeye mi dayandığını tespit edeceksin. Varsa bu saplantı veya saplantıları NLP'nin öğrettiği tekniklerle yok etmeye çalışacaksın. Ayrıca model olarak aldığın bireyin senden farklı olarak neler icra ettiğini belirleyip, onları sen de yapacaksın. İşin özeti şu; Model aldığın fert ile farklı olan taraflarınızı ne kadar yok edersen, model almış olduğun ferdin başarısına o derece yaklaşacaksın.


Birazcık daha basite indirgersek örneğin; zeka seviyesi sizle aynı olan bir dostunuz var diyelim. Her ikiniz de sınava hazırlanıyorsunuz. Son iki yıldır aynı sınıftasınız ve başarı seviyeniz de aynıydı (kısaca bu özel örnekte beynin derinliklerindeki şuuraltında düşünsel değişiklıkların olmadığını kabul ediyoruz). Ancak son zamanlarda onun matematik derslerinde sizden daha başarılı olmaya başladığını fark ettiniz diyelim.NLP Nedir?

 

NLP ile bu sorunu nasıl çözersiniz?

 

NLP bu problemi çözmek için diyor. Arkadaşınız son zamanlarda matematikle ilgili sizden farklı neler yapıyor tespit edin ve onun yaptıklarını sizde yapın.  Diyelim ki bu değişiklikleri incelediniz ve şunları buldunuz; Eskiden sizinle beyazperdeye giderken, son zamanlarda gelmiyor; Eskiden sizinle top oynamaya gelirken, şimdi gelmiyor. Eskiden akşamları daha erken yatarken, şimdi  geç yatıyor. Peki ne yapıyor. Tabii ki bu sürelerde sadece matematik çalışıyor. NLP size; "siz de modellediğiniz kişiyle aynı zamanlarda aynı şeyleri oluşturmaya çalışırsanız aynı başarıya ulaşırsınız" diyor. Bu doğru bir tespit mi? Mutlaka, EVET.

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP Eğtimi için ilgili detaylı bilgi için :

İzmir NLP Eğtimi için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka NLP Eğtimi için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  NLP Eğtimi için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya NLP Eğtimi için   0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimi ni tıklayabilirsiniz.

Muğla NLP Eğtimi için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp nedir nasıl uygulanır - nlp nedir ne işe yarar - nlp teknikleri - nlp nedir ekşi - what is nlp - nlp kitapları - nlp açılımı - nlp uzmanı nedir -

Yorumlar