NLP Uzmanı Nasıl Olunur

NLP 1970’li yılların başlangıcında dilbilimci John Grinder ile matematikçi, bilgisayarcı ve Gestalt terapisti Richard Bandler’in belirli becerilere sahip insanlar ile bu becerilerde mükemmele ulaşmış insanoğlu arasındaki farklılıkları ortaya koyma çalışmaları ile Kaliforniya’da doğmuştur. Grinder ve Bandler, dikkatli ve detaylı bir gözlem sayesinde üç olağanüstü terapistin davranışlarını modellediler; çağdaş aile terapisinin kurucusu Virginia Satir, Gestalt terapisinin kurucusu Fritz Perls ve çağdaş hipnoterapinin kurucusu  Milton Erickson. Araştırmalar ve çalışmaları esnasında bu kişilerin çok farklı tarzları olmasına karşın şaşırtıcı benzerlikte kalıplar kullandıklarını keşfettiler.

Grinder ve Bandler bu ilk çalışmanın ardından, muhteşem performansa sahip başka insanoğluın modellerini çıkardıktan sonrasında, insanoğluın performansını geliştirmek, muhteşem bildirişimci haline gelmelerini sağlamak ve pozitif kişisel değişimlerden geçmelerini mümkün kılmak yönünde başkaları tarafından da kullanılabilecek faydalı  bir model hazırladılar.

Modelleme, NLP’nin geliştirilmesinde merkez niteliğini hep korumuştur. Örneğin sıhhat sektöründe en başarılı ve danışanları ile en iyi diyalog kurabilen doktorların modellemesi yapılmış ve bu beceriler başkalarına aktarılmıştır.

NLP’nin gelişiminde başka insanların da katkıları olmuştur. İlk araştırmalar davranışsal yaklaşım olarak tanımlanırken, son zamanlarda odak noktası davranışların ardında yatan inançlar, kimlik ve değerlere kaymıştır. Bilinçli ve bilinçdışı zihinler arasındaki ilişki ve dengenin anlaşılması son yıllardaki NLP eğitiminin merkezini oluşturmaktadır.

Nöro Linguistik Programlama hızlı ve etkili bir halde davranış değişikliği yaratmaya yönelik çok güçlü teknikler ve bu tarz şeylerin nasıl kullanıldıklarını açıklayan uygulama felsefesinden oluşmaktadır.
 
NLP  Eğitimlerimiz -  NLP Uzmanı Nasıl Olunur


* NLP Diploma Eğitimi


* NLP Practitioner Eğitimi 


* NLP Master Practitioneri Eğitimi


* NLP Trainer Eğitimi


* NLP Master Trainer Eğitimiseviyelerinden oluşmaktadır. Master Trainer seviyesine ulaşanlar NLP Trainer ( Eğitmen ) dahi yetiştirebilme yetkisine haiz olabilmektedirler.

NLP Uzmanı Nasıl Olunur

NLP Diploma Eğitimi 
 
NLP Diploma Eğitimi diyebileceğimiz program NLP’nin ne olduğunu, nerelerde kullanılabildiğini ve basit değişim tekniklerini kapsayan bir eğitim programıdır. Ek olarak NLP Practitioner eğitiminin ilk bölümü gibidir. 30 saattir. Eğitim sonucunda lüzumlu bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından NLP Diploma Eğitimi  sertifikası verilecektir.
 
NLP Practitioner Eğitimi 

 
NLP Practitioner Eğitimi NLP’yi yaşam deliğinin her alanında kullanmak isteyen kişilere   göre dizayn edilmiştir. NLP Tekniklerin yanında farkındalığımızı geliştirmesi, kendimizle barışık olabilmemizi ve yaşam deliğimizdaki alışkanlıklarımızı istediğimiz şekle sokabilmemizi hedefler.

NLP Practitioner  Eğitim nihayetinde gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapılmış olduktan sonrasında sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafınca NLP Practitioner sertifikası verilecektir.
 
 
NLP Master Practitioner Eğitimi 

 
NLP Master Practitioner Eğitimi kendimizde ve öteki kişiler üzerinde değişim özgürlüğünü bizlere kazanmıştırrır. Bir şeye erişebilmek bir özgürlükse bu özgürlüğe giden yolda kendimizi hem özgür bırakmalı hemde o özgürlüğün içinde harki prensipler ve disiplinler olmalı. İşte bunu dengeli birşekilde yapabilmemiz master uygulamalarla mümkün. 
Eğitim sonucunda lüzumlu bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapılmış olduktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafınca NLP Master Practitioner sertifikası verilecektir.
 
 
 NLP Trainer Eğitimci Eğitimi NLP Eğitimci eğitimi, NLP eğitimi yapmak isteyen, NLP yi öğretmek ve danışmanlık hizmeti vermek isteyen yada herhangi bir tarzda sunum yapmak isteyen kişilerin sihirli bir şekilde katılımcıları hem bilgili hem de bilinçdışı düzeyde nasıl etkileyebilecekleri ve eğitim verecekleri üzerinedir.  Eğitim sonunda lüzumlu bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonrasında sertifika almaya hak kazanan  katılımcılarımıza MTI (Mind Training Institute) tarafınca  NLP Trainer sertifikası verilecektir.
 
NLP Trainer Eğitimci eğitimi, Uluslararası  Serifika programıdır. Sertifikalar MTI (Mind Training İnstitute) tarafınca  İngiltere'deki merkezinden  gelmektedir. Uluslar arası geçerliliği vardır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP Trainer eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir NLP Trainer Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Trainer Eğitimi tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Trainer Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Trainer Eğitimi tıklayabilirsiniz

Antalya NLP Trainer Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Trainer Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Denizli NLP Trainer Eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Trainer Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Muğla  NLP Trainer Eğitimi 0 (252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Trainer Eğitimi tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kişisel gelişim uzmanı olmak - kişisel gelişim uzmanlığı nasıl olunur - kişisel gelişim uzmanlığı sertifikası - kişisel gelişim uzmanı ne iş yapar - kişisel gelişim uzmanı cemal kondu - nlp uzmanı cemal kondu -

Yorumlar